8 powodów, dla których warto jeść sushi

Fakt, że sushi jest tak pyszne, powinien być dla nas wystarczającym powodem, aby włączyć je do naszej diety. Ale jeśli potrzebujesz przekonania, oto 8 powodów, dla których zdecydowanie powinieneś zakochać się w najsłynniejszym japońskim daniu.

1. Sushi jest zdrowe (i pożywne)

Poza tym, że jest to danie niskokaloryczne (nie jest tuczące), sushi zawiera trzy główne składniki odżywcze: wolno przyswajalne węglowodany, białka o wysokiej wartości biologicznej oraz korzystne dla organizmu tłuszcze (m.in. słynne Omega 3). Do tego należy dodać beta-karoten, witaminy i minerały (takie jak jod) dostarczane przez wodorosty nori.

2. Sushi można przygotować bez problemu w domu

W przeciwieństwie do innych potraw bardzo łatwo jest zrobić sushi w domu. Wszystko, czego potrzebujesz to odpowiednie składniki, odrobina umiejętności i kilka niedrogich przyborów.

3. będziesz żył dłużej (i lepiej)

Japonia jest krajem o najdłuższej średniej długości życia na naszej planecie i nie jest to przypadek: długowieczność Japończyków jest bezpośrednio związana z tym, co tam jedzą. Dieta japońska opiera się na czynnikach, które czynią ją zdrową, takich jak jedzenie w małych ilościach, wolno wchłanianych węglowodanów, niskie spożycie tłuszczu i obecność zdrowych białek.

4. Sushi to najsmaczniejszy sposób na jedzenie ryb

Jest wiele osób, które nie jadłyby ryb, chyba że przy okazji jedzenia sushi, które pochłaniają, jakby nie było jutra. Dla wielu ludzi sushi stało się idealnym sposobem na włączenie ryb do ich cotygodniowej diety. Ta maksyma sprawdza się szczególnie w przypadku najmłodszych domowników. N

5. Wasabi

Istnieje legion prawdziwych fanów wasabi, najsłynniejszej przyprawy w kuchni japońskiej. Nic dziwnego, bo wasabi ma właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne i antynowotworowe. I na tym nie koniec: poprawia zdrowie układu krążenia, łagodzi zapalenie stawów, zapobiega próchnicy zębów i działa jak naturalny środek dezynfekujący. Nie zawiera kalorii i wspomaga trawienie.

6. Sushi można zabrać ze sobą w każde miejsce

Jedną z zalet sushi jest to, że można się nim delektować, gdziekolwiek się chce. To idealne danie, które można zabrać na przykład do biura. Chcesz spędzić czas z przyjaciółmi? Zorganizuj piknik z sushi, a na pewno spotkasz się z pozytywną reakcją ze strony przyjaciół.

7. Sushi jest w modzie

Japońskie jedzenie, a w szczególności sushi, jest w modzie. Czy chcesz być jedyną osobą w biurze, która nie potrafi odróżnić nigiri od uramaki? Prędzej czy później znajdziesz się w takiej sytuacji. Jeśli więc nie chcesz wyjść na dziwaka, zapoznaj się z fascynującym światem sushi. Jeżeli chcesz spróbować wyjątkowego sushi, sprawdź https://goldsushi.pl/sushi-tarchomin/ – dowiedz się więcej.

8. Jedzenie sushi jest zabawne

Dla człowieka z Zachodu jedzenie sushi to świetna zabawa. Oprócz wyzwania, jakim jest posługiwanie się pałeczkami, pojawiają się typowe pytania egzystencjalne, takie jak “Czy mogę zmieszać wasabi z sosem sojowym?” lub “Kiedy powinienem zjeść imbir?”, nie wspominając o mitycznym “Co ja właśnie jem? Zjedzenie sushi tak, jak robi to Japończyk, zajmuje trochę czasu, ale cała gama kolorów, zapachów i smaków, które pojawiają się za każdym razem, gdy sushi pojawia się na stole, daje wiele radości.