Dlaczego warto zlecić cięcie laserem w sklejce?

Sklejka – czym jest?

Sklejka to popularny zamiennik drewna o bardzo szerokim zastosowaniu. Z technicznego punktu widzenia jest to płyta składająca się z kilku arkuszy cienkiego forniru – czyli płatów drewna. Jej niska cena i właściwości doceniane są przez specjalistów różnych dziedzin.

Sklejkę wykonuje się z drewna liściastego lub iglastego, a także mieszanych. Klienci zazwyczaj preferują sklejki wykonane z jednego gatunku drzewa. Warto pamiętać, że sklejki wykonane z drewna liściastego są łatwiejsze do obróbki, mają zazwyczaj również lepsze parametry, jednak przez to są droższe od sklejek iglastych.

Cięcie sklejki laserem

Laserowe wycinanie w sklejce pozwala na precyzyjne odwzorowanie projektu oraz wysoką jakość wykonania. Duża moc lasera i mały rozmiar wiązki sprawiają, że czynność cięcia przebiega szybko i dokładnie. Dzięki nowoczesnej technologii możliwe jest dokładne odwzorowanie nawet bardzo skomplikowanych wzorów. Nie ma problemów z cięciem sklejki o grubości od 3 do nawet 12 mm.

Przy cięciu sklejki laserem ważny jest profesjonalizm i nowoczesne urządzenia. Dlatego właśnie warto skorzystać z usług wykwalifikowanej firmy specjalizującej się w tego typu zadaniach.

Ekspresowa realizacja zamówienia, elastyczność i indywidualne podejście do potrzeb klienta oraz specjalistyczny sprzęt to cechy, które z pewnością zapewnią bezbłędne wykonanie nawet trudnego i zawiłego zlecenia bez przykrych niespodzianek i zawodu.