Gry przeglądarkowe, które zarabiają fortunę – MovieStarPlanet

MovieStarPlanet to gra, która powstała w 2009 roku i od tego czasu bije rekordy popularności. Mimo że gry przeglądarkowe mają swoje najlepsze lata za sobą, to ten tytuł cały czas zbiera wokół siebie nowych graczy i na siebie zarabia. Gra przeznaczona jest szczególnie dla dziewczynek w wieku od ośmiu do piętnastu lat, ale gracze, którzy dawno przekroczyli osiemnaście, dalej chętnie do niej zaglądają i wciąż wydają na nią pieniądze.

Prawdziwe pieniądze za konto premium

Konta typu premium to dość normalna rzeczy w przypadku wielu tytułów, ale gry przeglądarkowe nigdy nie były dostosowane do tego, żeby oferować je klientom. Model na zarabianie w tego typu tytułach zawsze był prosty i opierał się na mikropłatnościach. Waluta w grze, która pozwalała nam popchnąć fabułę lub nasz rozwój do przodu była ograniczona, ale mogliśmy dokupić ją za prawdziwe pieniądze. MovieStarPlanet też to oferuje, ale do tego dochodzi jeszcze specjalny pakiet VIP. Gracze na określony czas mogą zakupić konto premium, które otwiera dostęp do nowych funkcji i dodaje do naszego konta limitowane wirtualne przedmioty, głównie ubrania i fryzury, które możemy założyć na naszą gwiazdę filmową. Gry przeglądarkowe zawsze były skierowane do młodszego odbiorcy, można więc przypuszczać, że te pieniądze wydają głównie dzieci, które nie czują, jak ogromne generuje to koszty.

Wirtualne przedmioty, które zyskały na wartości

Za jeden pakiet VIP musimy zapłacić ponad 200 złotych! Jednak poza oznaczeniem przy nazwie konta ta suma daje nam coś, czego nie gwarantowały inne gry przeglądarkowe. MovieStarPlanet co dwa tygodnie przygotowuje dla nas wirtualne przedmioty, które możemy zdobyć jedynie za pomocą wydanych pieniędzy. Co jednak ciekawe, taki pakiet jest ważny rok. Twórcy wiedzą więc doskonale, jak duży biznes mają w rękach. Jednak gracze nie robią niczego pochopnie, a tym bardziej nie wydają takich sum na gry przeglądarkowe i ich konta w nich założone. Wirtualne przedmioty stały się bowiem naprawdę cenne. Niektóre z nich możemy sprzedać nawet za pięćdziesiąt złotych, a patrząc na to, że w jednym pakiecie znajduje się ich około czterech, to staje się to opłacalnym biznesem. Ale to nie wszystko. Konto, które posiada wiele cennych unikatów, bo tak nazywają się wirtualne przedmioty zakupywane z pakietami, może być odsprzedane nawet za kilkaset złotych.