Pranie chemiczne – czym jest?

Zdecydowana większość profesjonalnych pralni posiada w swojej ofercie pranie chemiczne. Nazwa usługi wielu osobom może kojarzyć się mało pozytywnie, to jednak jest to całkiem bezpieczny proces zarówno dla ludzi jak i dla środowiska. Dzięki takiemu praniu możemy na dłużej zachować nasze ubrania w dobrym stanie,

Czym jest pranie chemiczne?

Pranie chemiczne w przeciwieństwie do tradycyjnego pranie nie wykorzystuje wody, cały proces przebiega na sucho. Nasze ubranie poddawane jest działaniu specjalnego środka chemicznego, który rozpuszcza zabrudzenia. Środek ten nazywany jest rozpuszczalnikiem. Miejscem gdzie możemy wykonać taką usługę jest pralnia chemiczna Warszawa. Warto wiedzieć, że odpowiednio dobrany rozpuszczalnik oprócz kompleksowego wyczyszczenia ubrania wzmocni również strukturę tkaniny. Jeżeli chcemy jak najdłużej cieszyć się pięknie wyglądającą odzież, to warto jest korzystać z możliwości jakie daje pranie na sucho.

Kiedy prać chemicznie?

Pranie chemiczne idealnie się sprawdzi w przypadku mocno zabrudzonej odzieży, ale również pościeli i innych produktów wykonanych z materiałów. Pranie chemiczne jest również dobrym rozwiązaniem dla materiałów trudnych do prania i delikatnych jak chociażby haftowane obrusy.