Rysy na szybie samochodowej – dlaczego nie warto przeprowadzać naprawy samodzielnie?

Niewielkie odpryski i pęknięcia na szybach samochodowych, można tanio i skutecznie usunąć. Jest to bardzo ważne z uwagi na fakt, iż auto z uszkodzoną szybą, nie przejdzie pozytywnie technicznego badania, a jeżeli usterka zostanie wyłapana podczas kontroli drogowej, kierowca otrzyma mandat oraz straci dowód rejestracyjny pojazdu. Czy samodzielna naprawa szyb jest właściwym wyborem? Dlaczego warto zlecić takie zadanie profesjonalnej firmie?

Samodzielna naprawa, a możliwe problemy

Próba naprawy szyb samochodowych z zastosowaniem domowych sposobów, może przynosić więcej szkód, aniżeli pożytku. Przekonanie, iż powstałe na szybie auta pęknięcia, rysy oraz ubytki, można samodzielnie naprawić, prowadzi nierzadko do poważnych uszkodzeń w konstrukcji szyby, zaś w dalszej kolejności do konieczności jej wymiany na zupełnie nową. Niestety takie argumenty, nie będą w stanie każdego przekonać. Tym bardziej, jeżeli mamy do czynienia z niewielkim uszkodzeniem. Wówczas kierowcy oceniają, iż będą w stanie sami poradzić sobie z jego naprawą albo też odpowiednim zabezpieczeniem. Jak przestrzegają eksperci – lepiej nie bagatelizować drobnych pęknięć oraz rys – to właśnie one stanowią źródło trudnych do usuwania i rozległych liniowych uszkodzeń. Jeżeli kierowca zdecyduje się na samodzielną naprawę ubytków, czy też polerowanie szyb, nie ma żadnej gwarancji, iż pod wpływem przeniesienia obciążenia szkło w miejscu, gdzie zostało wypełnione, nie będzie dalej pękało. Z uwagi na wstrząsy, nieodpowiednio zabezpieczone uszkodzenie, może się później po prostu zacząć poszerzać. Taki proces, może postępować jeszcze szybciej w wypadku sporych wahań dobowej temperatury. Masz problem z przejrzystością szyb okiennych? Sprawdź profesjanalne polerowanie szyb w Polsce.

Profesjonalny serwis to gwarantowane rezultaty

Naprawie w profesjonalnych serwisach, poddaje się usterki, które położone są minimum w odległości 10 cm od montażowej krawędzi szyby, zaś ich średnica nie może przekraczać 24 mm, to znaczy wielkości monety z nominałem 5 zł. Tego typu zabieg, wymaga użycia profesjonalnej montażowej chemii oraz właściwych narzędzi.

Zdarza się, iż niektórzy majsterkowicze, chcą samodzielnie, z pomocą taśmy albo złej jakości środków, wypełnić albo zakleić ubytek znajdujący się na szybie. Niemniej jednak, w takim przypadku zdecydowanie lepszą decyzją, będzie skorzystanie z usług świadczonych w wysoce wyspecjalizowanym punkcie serwisowym. Miejmy na uwadze, iż zatrudnieni w takich miejscach fachowcy, każdego dnia wykonują wiele wymian i napraw szyb w różnorodnych samochodach, pracując z użyciem surowców, które pochodzą od dostawców z odpowiednimi referencjami i właściwie udokumentowanymi technicznymi parametrami zaoferowanych montażowych rozwiązań. Nie możemy, także zlekceważyć kwestii trwałości przeprowadzonej naprawy. Nieodpowiednio przeprowadzone uzupełnianie ubytku sprawi, iż szyba nie będzie tworzyć jednolitej powierzchni, przez co stanie się narażona w większym stopniu na pogłębianie się uszkodzeń. Zatem, w dłuższej perspektywie czasu, nasze oszczędności pójdą na marne. Ponadto, zagrożone jest nasze bezpieczeństwo. Sprawdź jak wygląda usługa naprawa odprysków na szybie okiennej w profesjonalnej firmie działającej na terenie całego kraju.