Wskazówki dotyczące wymaganej ilości wody dla drzew cytrusowych

Drzewa cytrusowe zawsze były popularne w rejonach, w których dobrze się rozwijają, ale ostatnio stały się popularne także w chłodniejszym klimacie. Właściciele drzewek cytrusowych w ciepłym i wilgotnym klimacie nie muszą często myśleć o podlewaniu. Jednak w chłodniejszym lub bardziej suchym klimacie podlewanie może być kłopotliwe. Przyjrzyjmy się, jakie wymagania wodne mają drzewa cytrusowe.

Wymagania wodne dla drzew cytrusowych

Podlewanie drzewek cytrynowych lub innych drzew cytrusowych jest trudne. Zbyt mało wody i drzewo obumrze. Zbyt dużo wody i drzewo obumrze. To może skłonić nawet doświadczonego ogrodnika do zadania pytania: “Jak często podlewać drzewo cytrusowe?”.

W przypadku drzew cytrusowych sadzonych na ziemi podlewanie powinno odbywać się mniej więcej raz w tygodniu, niezależnie od tego, czy jest to podlewanie z opadów deszczu, czy ręczne. Upewnij się, że teren ma doskonały drenaż i przy każdym podlewaniu głęboko namocz ziemię. Jeśli drenaż jest słaby, drzewo otrzyma zbyt dużo wody. Jeśli drzewo nie jest podlewane głęboko, nie będzie miało wystarczającej ilości wody na cały tydzień.

Drzewka cytrusowe sadzone w pojemnikach należy podlewać, gdy tylko gleba wyschnie lub będzie tylko lekko wilgotna. Ponownie, należy upewnić się, że drenaż pojemnika jest doskonały.

Podlewanie drzew cytrusowych powinno odbywać się równomiernie. Nigdy nie pozwól, aby drzewo cytrusowe wyschło całkowicie na dłużej niż jeden dzień.

Jeśli drzewko cytrusowe wyschnie na dłużej niż jeden dzień, szkody będą widoczne dopiero po ponownym podlaniu, co może spowodować zamieszanie. Drzewko cytrusowe, które pozostawiono w stanie suchym, traci liście po podlaniu. Im dłużej drzewko cytrusowe pozostaje w suchej ziemi, tym więcej liści traci po podlaniu. Jest to mylące, ponieważ większość roślin traci liście, gdy wysychają. Drzewa cytrusowe tracą liście po podlaniu, gdy już wyschną.

Jeśli drzewo cytrusowe otrzymuje zbyt dużo wody, co oznacza, że drenaż jest słaby, liście żółkną, a następnie opadają.

Jeśli drzewko cytrusowe straci wszystkie liście z powodu nadmiernego nawodnienia lub podlewania, nie należy rozpaczać. Jeśli wznowisz właściwe wymagania wodne i utrzymasz roślinę równomiernie nawodnioną, liście będą odrastać, a roślina wróci do dawnej świetności.

Teraz, gdy wiesz, jak często podlewać drzewo cytrusowe, możesz cieszyć się jego pięknem bez obaw.

4 thoughts on “Wskazówki dotyczące wymaganej ilości wody dla drzew cytrusowych

  1. Bardzo ciężko jest się zorientować ile podawać wody. Zbyt mało lub zbyt dużo i tracisz plony ;/

    Z profesjonalnymi narzędziami praca jest łatwiejsza. Odwiedź https://jedmar.pl i znajdź coś dla siebie.

Comments are closed.