Uprawa bzu czarnego w ogrodzie

Bez czarny jest najbardziej znany ze swoich owoców, ale można również uprawiać bez czarny dla jego kwiatów. Amerykański bez czarny jest szybko rosnącym krzewem, który będzie tolerował różne warunki i wymaga niewielkiej opieki i pielęgnacji. Rozważ dodanie go do swojego ogrodu ze względu na wizualne walory, kwiaty i jagody.

Kwiaty czarnego bzu były używane przez wieki i dłużej, ale w czasach współczesnych zostały zapomniane przez wielu. Bez względu na to, czy chcesz dodać do swojego ogrodu starszą sadzonkę, aby dodać cienia i nowego krzewu, czy też dla kwiatów, uprawa będzie łatwa. Dobrze będzie rosnąć w pełnym słońcu i częściowym cieniu oraz w prawie każdym rodzaju gleby, od gliny po piasek. Przycinanie jest jednak ważne, aby zachować ładny, zaokrąglony kształt i zachować zdrowy krzew.

Do czego służą kwiaty bzu czarnego?

Wykorzystanie kwiatów bzu czarnego jest duże; ludzie od wieków używają ich do produkcji leków, żywności i napojów. Aromat bzu czarnego jest kuszący, a smak kwiatowy z nutą wanilii i przypraw. Z kwiatów bzu czarnego można zrobić syrop, a następnie wykorzystać do do produkcji szeregu napojów i potraw. Można je również wykorzystać do aromatyzowania wina i piwa lub do produkcji herbaty. Jako żywność, kwiaty bzu czarnego są smaczne w wypiekach i deserach. Z punktu widzenia medycyny, kwiaty bzu czarnego są stosowane w leczeniu różnych schorzeń i objawów, chociaż przed wypróbowaniem jakiegokolwiek leku ziołowego należy zawsze skonsultować się z lekarzem. Kwiat bzu czarnego był stosowany w leczeniu zapalenia zatok, zaparć, przeziębień, grypy, kaszlu, zapalenia krtani i cukrzycy.

Zbiory bzu czarnego

Zbieranie kwiatów bzu czarnego jest łatwe, ale potrzebna jest dobra para sekatorów lub nożyc. Zbieraj kwiaty, które właśnie się otworzyły i które nadal wyglądają czysto i są białe, bez ciemniejszych plam. Przytnij łodygę około 10 do 15 cm. poniżej skupiska kwiatów. Te delikatne kwiaty nie będą utrzymywały się długo, więc zaplanuj ich użycie lub konserwację tego samego dnia. Aby zachować kwiaty bzu czarnego, można je wysuszyć lub zrobić z nich syrop, który można później wykorzystać w różnych potrawach. Aby wysuszyć kwiaty, rozłóż je na parapecie i obróć kilka razy w ciągu kilku dni. Zdejmij kwiaty z łodyg i przechowuj je w zamkniętej torbie. Uprawa kwiatów bzu czarnego jest satysfakcjonująca i łatwa, ale być może uda się również zebrać kwiaty i jagody z lokalnych dzikich krzewów. Starsze rośliny są powszechnym zjawiskiem, więc rozejrzyj się po okolicy. Upewnij się tylko, czy wiesz, jak je prawidłowo zidentyfikować.

3 thoughts on “Uprawa bzu czarnego w ogrodzie

Comments are closed.