Jak wybrać spinki do mankietów?

Wybór spinek do mankietów jest obecnie znacznie prostszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać znacznej większości mężczyzn. Wystarczy bowiem przed podjęciem ostatecznej decyzji przestrzegać kilku najważniejszych zasad.

Najważniejsze zasady przy wyborze spinek do mankietów

Panom, którzy nie lubią eksperymentować z modą, rekomendowane jest postawienie na spinki do mankietów, które będą komponowały się z wybranym elementem stylizacji. Dodatki w srebrnym kolorze doskonale sprawdzą się w połączeniu z czarnymi spodniami, garniturem i białą koszulą. Warto zadbać o to, by mankiety koszuli wystawały spod marynarki mankietu przynajmniej 1,5 cm, gdy ręce będą opuszczone przez mężczyznę w dół. Nie można oczywiście zapomnieć o właściwym dobraniu obu długości. Nie jest bowiem zalecane doprowadzenie do sytuacji, by w trakcie ruchu był widoczny mankiet danej koszuli bez pozostałej części rękawa. Tylko w ten sposób możliwe będzie zdecydowane zaakcentowanie spinek. Dobrym rozwiązaniem jest przy wyborze omawianych dodatków sugerować się trzema bardzo prostymi zasadami. Należy nosić spinki tylko do sytuacji formalnych. Nikogo nie powinien dziwić wspomniany fakt, ponieważ są one elementami formalnego stroju. Oznacza to, że mężczyzna powinien zdecydować się na ich założenie tylko wtedy, gdy sytuacja będzie tego wymagała. Godny uwagi jest fakt, że będą one wymagały założenia krawata. Jego brak może bowiem doprowadzić do pewnego rodzaju dysonansu pomiędzy formalnym charakterem ozdób a casualowym stylem. Mężczyźni, którzy są zainteresowani stworzeniem spójnej stylizacji powinni zaopatrzyć się w muchę lub krawat. Oczywiście nie można zapomnieć o tym, że założenie tych dodatków będzie wymagało właściwej oprawy. Chodzi tutaj oczywiście o właściwą koszulę. W najprostszym możliwym ujęciu zarówno kołnierz, jak i mankiety powinny być usztywniane. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że mankiety skrojone pod kątem prostym uważa się za najbardziej formalne.

Kiedy dokładnie powinno się nosić spinki do mankietów?

Jak zostało już zaznaczone wcześniej klasyczne spinki do mankietów doskonale zdadzą egzamin w trakcie szczególnych okazji. Zakładane są bowiem do bardzo eleganckich koszul. Godny uwagi jest fakt, że spinki można bez większego problemu dobrać do fraku, garnituru czy smokingu. Oczywiście w ostatnim przypadku rekomendowane jest zadbanie o właściwą koszulę. Idealną okazją do założenia spinek będzie bal, ślub, wesel, spotkanie biznesowe, czy oficjalna kolacja. Mężczyzna może sobie pozwolić na omawiane dodatki także podczas wieczoru kawalerskiego, zabawy sylwestrowej czy imprezy tematycznej. Warto wiedzieć, że ich wybór będzie uzależniony przede wszystkim od wyobraźni mężczyzny, a także jego kreatywności. Spinki mogą bowiem być odzwierciedleniem jego charakteru, znaku zodiaku. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba panów podejmuje decyzję o zakupie spinek związanych z ulubionym klubem sportowym, filmem czy inną pasją. Nie warto przed podjęciem decyzji sugerować się tylko ceną.